Irena Petráková - profil a vzdělání

Léčitelstvím se zabývám na plný pracovní úvazek od roku 1995. Lidé se často ptají, jak jsem k tomu co dělám dospěla? Pocházím z lékařské rodiny a přesto jsem jako dítě byla několik let nemocná, měla jsem stále vysoké teploty, nikdo nevěděl co mi je a zda budu žít dál. Rodiče pro mě nechali přivézt zahraniční léky, po kterých jsem sice na rok ohluchla, ale díky jim jsem nakonec i přežila. Paradoxem je, že moje teta byla už tehdy velice známá léčitelka a diagnostička (paní Božena Kamenická) Bohužel mě k ní ale rodiče léčit nedali.
Do sedmnácti let jsem trpěla častými chřipkami a angínami, měla jsem skoro padesátkrát zánět středního ucha – víte kolik kilogramů antibiotik jsem musela pozřít?

Po maturitě jsem se hned provdala, nešla studovat vysokou školu, na kterou jsem byla přijata a odstěhovala jsem se ze znečistěných Teplic do Prahy k rodičům mého muže. Celkem se nám postupně narodily 3 děti. Manželství bylo první léta opravdu nádherné, ale asi po deseti letech nastávaly stále větší vzájemné problémy. Manžel začal stále víc pít alkohol, zjistila jsem jeho nevěry. Nikomu bych nepřála prožít probděné a pročekané noci. Situaci jsem řešila po 21 letech manželství rozvodem. Tuctová záležitost? Mně ale vše prožité moc pomohlo v dalším životě.

Ještě v době manželství jsem pracovala jako ředitelka jedné pražské počítačové firmy. Práce mě bavila moc, ale rodinné problémy se na mně začaly projevovat únavou. Na doporučení mé kolegyně jsem navštívila po dlouhém zdráhání paní léčitelku. Po první návštěvě jsem měla pocit, že právě začínám žít, vznášela jsem se a bylo mi tak dobře, jako už pár let ne. Měla jsem jako by vyčištěnou hlavu. Po první návštěvě léčitelky jsem se rozhodla, že chci pomáhat lidem také.

Začala jsem pátrat, proč zrovna já jsem musela být tak nemocná? Proč jsem musela zažít tolik bolestných zkušeností? Proč se muž choval tak, až jsme náš dlouhý vztah museli řešit rozvodem? Jak a proč jsem si to všechno vlastně zasloužila? Co mám v tomto životě pochopit a jak si můžu sama pomoci?

Studovala jsem knihy, četla co mi přišlo pod ruku, navštěvovala různé kurzy, protože jsem ještě nevěděla kam patřím, v čem se chci víc vzdělávat, všechno mě zajímalo. Poznáváte se také?

Dostala jsem se ne náhodou mezi léčitele, do Společnosti přírodních léčitelů českých v Praze. Zde se mě ujali a učili mě. Připadala jsem si zpočátku, jako Alenka v říši divů. Jak všechno mohli poznat a vědět? Práce s kyvadlem, regresní terapie, duchové, patogenní zóny, vztahy orgánů podle čínské medicíny, jak to všechno může tak fungovat?

Stala jsem se žákyní dvou vynikajících lidí, a to psychotronika a léčitele Milana Horáka a MUDr. Milana Kaliny, psychiatra v důchodu, který se léčitelstvím zabýval mnoho let. U Mudr Kaliny jsem následně rok praktikovala v jeho ordinaci v Odolené Vodě. Po roce praxe a po zkouškách jsem byla diplomovaná Společností přírodních léčitelů českých jako bioterapeut.

V té době jsem se seznámila s Reiki, které mi hodně pomohlo v léčitelské praxi. Začala jsem s Reiki u Mary Hall, ale její kurzy nebyly mého gusta, neboť se nesnažila toho své žáky moc naučit a její zasvěcení (při až 80 lidech) nebylo účinné. Začala jsem tedy dělat kurzy znova u mého nového mistra reiki, paní Dr. Bronislavy Volkové, která žije v USA. U ní jsem se stala v roce 1996 sama mistrem reiki učitelem.

V roce 2015 jsem absolvovala u Erika Pearla (USA) kurzy Reconnection healing. Tato nová zkušenost úplně změnila můj pohled na mou dosavadní práci. Úžasné účinky této terapie mi otevřely další cestu. Přehodnotila jsem svou dosavadní činnost a začala pracovat s klienty mnohem účinnější a silnější metodou. Děkuji za tuto zkušenost a poznání.

  • Samostatnou praxi jsem začala ve zdravotním středisku v Nových Ouholicích v roce 1995
  • Od roku 1998 praxe v Praze 9 Horních Počernicích
  • Na jaře v roce 2004 jsem přestěhovala praxi z Prahy do Hradce Králové
  • V roce 2009 jsem se vrátila zpět do Prahy.
  • Praxe v Praze 9 na Palmovce od r. 2009
  • Od roku 2013 pracuji v Praze 9

Kurzy, školy a školení, které mně hodně v životě pomohly:

1994 - 1998 Společnost přírodních léčitelů českých
1995 - 1997 Saloko – onkologická společnost
1996 Mistr Reiki (MUDr. Volková – USA)
1996 Masérská škola Refit Praha
1996 - 2000 Calábkova universita
1999 Numerologie J. Bako
1999 Kurzy radioniky a psychotroniky u Doc.Ing. Ivo Chudáčka, Csc.
2000 první ročník čínské medicíny u Sinobiologické společnosti Praha
2000 - 2001 Hlubinná abreaktivní psychoterapie u Ing. A. Dragomireckého
2000 Kurz Tarotu a šamanských technik u Y. Hercikové (Ukrajina)
2001 Rodinné konstelace M. Carouten (Kanada)
2001 Tibetská mistrovská reiki L. Jasiňski
2001 - 2002 Šamanské léčení Itálie (Florencie) u Rosa Monteverdi
2002 - 2003 Onuri Akademie Moskva – Su Jok 1- 4
2003 PVŠPS Pražská VŠ psychosociálních studií (MUDr. Růžičky a MUDr. Skály)
2004 Ukončen dvouletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik (Mudr. Růžička)
2004 Numerologie I a II – Lenka Suchardová
2005

Dornova metoda

Lymfatické masáže VŠ tělovýchovy a sportu

2008 Astrologie I. A II. Ročník – E. Prokešová
2009 Astrologie III. Ročník – E. Prokešová
2009 Imara Reiki
2009 Psychická reiki
2009 Boží pečeť
2009 Shamballa 1024
2009 Kundaliní Reiki
2009 Egyptská kartuš
2009 Ra Sheeba
2009 Isis Seichim
2009 Seichim Reiki
2009 Pyramida světla
2009 Pyramida moudrosti
2009 Andělská Reiki
2010 Dikša předávající
2010 Roh hojnosti

   2011        EFT + Matrix- certifikovaný terapeut

   2015       Rekonektivní terapie (Reconnective healing) + Reconnection

Nahoru